DUOSKIN - dvě tváře jedné pokožky

Tak jako se střídá den a noc, měla by se měnit i péče o naší pleť, vlasy a nehty. Již s prvním paprskem slunce nebo světla je naše kůže vystavena negativním vlivům oxidačního poškození UV zářením. A nejen to. Během dne se na exponovaných místech (dekolt, obličej, ruce) musí pokožka vypořádat s velkým množstvím smogu, všudypřítomnou náloží prachových částic, vlivem chemikálií, těžkých kovů a dalších pro člověka jasně agresivních látek a zdrojů volných radikálů. I když je kůže na tento útok dobře vybavena - je naším největším tělesným orgánem a kožní bariéra dokonale chrání náš organismus, nic není zadarmo. Udržení svěží, odpočaté pokožky plné života je proto nutné věnovat náležitou pozornost.

Brzy, po opakovaném namáhání i poměrně snadno, dochází k vyčerpání ochranných systémů kůže, poklesu lokální imunity, objevuje se nedostatek vitaminů, či jsou patrné trvalejší poškození stavby kůže. Třeba tím, že se hroutí struktura kolagenu, zatímco nový kolagen vzniká pomalu nebo je ho málo. Kůže se tím stává mnohem náchylnější k poškození. Ostatně to samé platí i pro vlasy anebo nehty.

Kolagen je základní stavební látkou kůže. Obsah kolagenu v lidské kůži se pohybuje mezi 70 až 75%, přičemž obsah kolagenu v kůži je závislý na věku člověka - nejvíce kolagenu obsahuje kůže ve věku 15 – 20 let, dále se již jeho obsah postupně snižuje.

Postupem času tyto změny nabývají trvalejší charakter, dochází ke stárnutí buněk a snížení vitality pokožky. To je dáno tím, že i kůže má svoji paměť a trvalé poškození je tak často jednoduchou sumou prohřešků uplynulého života. Ukázkovým příkladem je dynamika stárnutí buněk oxidačním poškozením u chronických vyznavačů opalování na přímém slunci či působením volných radikálů u kuřáků.

Ztráta vitality pokožky je provázena ztrátou kožního napětí, pleť působí unaveně, je vyčerpaná a bez lesku.

Jak je to s pokožkou přes den

Během dne je naše kůže vystavena velkému stresu. Ochranné funkce se postupně vyčerpávají. Pokud je pokožka namáhána příliš, může dojít až k viditelným známkám únavy. Během dne je tak velmi důležité nejen doplňovat tekutiny, ale současně poskytovat pokožce odpovídající výživu.

Jak je to s pokožkou během noci

Je skutečnou odpočinkovou, reparační fází. Jenom během noci má kůže čas na to odstranit katabolické procesy nahromaděné během denního stresu, obnovit ochranné rezervy, podpořit místní imunitu kůže, zlepšit její mikrocirkulaci a tím i krevní zásobování. Výsledkem je tvorba stavebních bílkovin kůže, především kolagenu. Kůže tak získává zpět napětí, hutnost a lesk.

Duoskin je dvoufázový nutriční produkt, který respektuje rozdílné potřeby pokožky během dne a noci.

Duoskin - denní tobolka obsahuje:

  • Základní stavební látku kůže Kolagen.
  • Extrakt z listů olivovníku evropského Olea europaea, který zvyšuje odolnost organismu při zhoršených podmínkách životního prostředí.
  • Extrakt z jader révy vinné Vitis vinifera pro podporu, udržení celkového zdraví organismu. Současně pomáhá udržet normální vzhled pokožky.
  • Extrakt zeleného čaje pomáhá chránit naše tělo posílením přirozené obrany proti škodlivým účinkům volných radikálů. Pomáhá chránit pokožku před UV zářením, které způsobuje stárnutí buněk vyvolané oxidačním poškozením.
  • Extrakt z kurkumy Curcuma longa, který pomáhá udržet normální pokožku.
  • Zázvor k přispění a posílení vitality, jehož stimulační účinky přispívají k odolnosti vůči únavě.
  • Beta karoten jako zdroj vitamínu A

Duoskin - noční tobolka obsahuje:

  • Vyšší dávku rozpustného kolagenu jako základní stavební látky kůže, spolu se silnými antioxidanty z granátového jablka a vinné révy - Resveratrol.

Přípravek DuoSkin naleznete v naší nabídce.

ZDROJ: Celius - PharmDr. Richard Pfleger

Napsáno 7.1.2013
» seznam článků


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS