Pozdrav z pohoří Allgäu - staletím prověřený eterický kosodřevinový olej

Napsáno 12.7.2010

Allga
SanV severních vápencových Alpách, jejichž vrcholy dosahují nadmořské výšky 3000 metrů, leží oblast Allgäu. Odtud pochází kosodřevina Pinus mugo, která je chráněnou dřevinou. Z větví kosodřeviny se po celá staletí získával éterický olej (příbuzný oleji borovicovému). Sloužil k inhalacím, dezinfekci ovzduší v místnostech, zevně k léčbě revmatismu, dny, namožených svalů a kloubů, k podpoře krevního oběhu. Léčila se jím i hospodářská zvířata. Abatyše Hildegarda z Bingenu věnovala kosodřevině a ostatním jehličnanům velkou pozornost a jako uznávaná léčitelka středověku o nich popsala celé kapitoly ve svých spisech.
Firma Dr. Theiss Naturwaren dnes pěstuje kosodřevinu ekologickým způsobem v oblasti Allgäu na více než 1 milionu metrů čtverečních. Cesta od semene kosodřeviny k získání oleje trvá 7–12 let. Mladé rostliny se ve věku 3 let vysazují na plantáže do volné přírody, kde jsou vystaveny náročným povětrnostním podmínkám. Po dosažení zralosti jsou odřezané větve dopraveny do výrobních prostorů a destilací s vodní parou se z nich získává olej. Jeho hlavní účinnou látkou je delta-3-caren, dále alfa a beta pinen, alfa a beta phelandren.

více


5 minut s MUDr. Lenkou Sýsovou, internistkou z Brna

Napsáno 12.7.2010

Opalovací přípravky BübchenPaní doktorko, za pár týdnů vysvitne první jarní sluníčko a maminky budou řešit otázku, jak chránit své děti před slunečním zářením. Proč právě u dětí je ochrana před sluncem tak důležitá?
Sluneční dny, a to jak na jaře, tak hlavně v létě, s sebou přinášejí určitá zdravotní rizika. Zvláště pak pro dětskou pokožku, která je tenká, má nedokonale vyvinutý kožní film a její obranyschopnost je snížená. Za posledních 35 let se zvýšil počet maligních onemocnění kůže 4 až 5x! Na jejich vzniku se podílí právě UV záření, delší pobyt na slunci a v neposlední řadě i ztenčení ozonové vrstvy. Rizikovým faktorem jsou opakovaná spálení pokožky v dětství a mládí, zvláště u světlé barvy kůže, avšak dodržováním jistých opatření můžeme zabránit vážnějšímu poškození zdraví dítěte.

více


Péče o kůži v těhotenství

Napsáno 12.7.2010

BübchenTěhotenství – pravděpodobně nejkrásnější období v životě ženy je spjato nejen s vývojem plodu a tedy i nového života, ale současně i s výraznými změnami v těle matky, např. na kůži… 
Větší části těhotných žen se kvalita pokožky zlepší a některé budoucí maminky úplně rozkvetou. Pokud tomu tak není, nemusíme zoufat, protože po porodu by se vše mělo navrátit do původního stavu. Změny jsou způsobeny hormonálními změnami souvisejícími s probíhajícím těhotenstvím. Přesto je potřeba věnovat pokožce náležitou pozornost. V dnešní době je mnoho přípravků, které pomáhají ženám udržovat pleť čistou a zdravou. Dnes je již na trhu speciální kosmetika pro těhotné ženy, nabízející různé pleťové emulze, čisticí krémy apod. 
Důsledkem špatné intimní hygieny, vyššího hmotnostního přírůstku a zvýšené potivosti může být zarudnutí nebo až mokvání kůže v krajině stydké, na vnitřních plochách stehen a pod prsy. Předcházet tomu lze pečlivou hygienou, nošením bavlněného prádla a vhodné podprsenky. Pokud už dojde k těmto projevům, postižená místa se musí pečlivě osušit a zasypat pudrem, který má dezinfikující účinky.

více


Lacalut aktiv systém

Napsáno 2.7.2010

Lacalut activ systémZubní kaz
Je infekčním onemocněním dutiny ústní, na jehož vzniku se podílí více faktorů. Pro vznik zubního kazu je zapotřebí především přítomnost vnímavého povrchu zubu, mikrobiálního povlaku (obsahuje bakterie) a častý přívod cukrů. Zubní kaz začíná demineralizací zubní skloviny v povrchových vrstvách. Bakterie, které jsou přítomny v zubním plaku (biofilmu) metabolizují cukry a produkují velké množství kyselin, které zahajují tvorbu zubního kazu. Při vyšetření pak nacházíme křídově bílé skvrny na povrchu zubu. V počátečním stádiu demineralizace, je možno za určitých podmínek, tento proces zastavit a sklovinu opět remineralizovat .Pokud nepříznivé podmínky i nadále trvají, postupuje kaz do hlubších vrstev a postihuje další části zubu - zubovinu (dentin) a posléze zubní dřeň.

více


Obezita

Napsáno 2.7.2010

Nadbytečné kilogramy enormě zatěžují srdce. Přispívají ke zvýšené hladině cholesterolu v krvi, k vysokému krevnímu tlaku a ke vzniku cukrovky. Právě obézním lidem nejvíce hrozí tvz. syndrom spánkové apnoe, v poslední době celosvětově sledovaný problém. Je charakterizován chrápáním a zástavami dechu při spánku.

více


Výroba přírodní kosmetiky z konopí Cannaderm

Napsáno 2.7.2010

Zakladatel firmy Cannaderm, ktorá vyrábí konopní přírodní kosmetiku, mluví o začátcích a nechává nahlídnout do zákulisí výroby velmi populární přírodní kosmetiky.

více


Eucerin - Program medicínské péče o citlivou pokožku

Napsáno 1.7.2010

Eucerin – více než 100 let zkušeností ve výzkumu a vývoji dermokosmetických přípravků, které přináší úlevu lidem s citlivou pletí po celém světě.

Tradice značky Eucerin sahá do roku 1900, kdy vědec Dr. Isaac Lifschütz požádal o patentování stabilní masťové emulze pod názvem Eucerin (řecky "krásný vosk"). Tento objev lze považovat za medicínskou revoluci své doby.

Masťový základ Eucerinum anhydricum se stal brzy známým a uznávaným pojmem u odborné veřejnosti a je jím dodnes. Jeho pozitivní účinky potvrdil i nestor moderní dermatologie Prof. Paul Gerson Unna.

Dnes patří Eucerin - historicky první značka dermokosmetiky na světě - mezi přední světové značky a je úspěšně zastoupena ve více než 50 zemích celého světa. Za posledních deset let se celosvětový obrat značky Eucerin ztrojnásobil. Chlubí se i významným postavením na trhu tělové kosmetiky. Je nejprodávanější značkou v Evropě a druhou v Americe.

více


Dobré slunce a nebezpečné záření?

Napsáno 1.7.2010

Doliva
letníNová studie o pozitivních účincích opalování
V průběhu loňského léta oběhla svět překvapivá zpráva anglických vědců: „Existují důkazy, že potenciální zisky z opalování jsou větší, než možné škody, jako např. zhoubný kožní nádor,“ píše vědecká skupina soustředěná kolem Andrea Nesse v uznávaném Britisch Medical Journal. 

Opium z nebe
Ve skutečnosti se hromadí stále více důkazů o tom, že UV záření je vyvolávajícím momentem pro celou řadu příjemných a zdraví podporujících účinků.

více


Léto s olivou

Napsáno 1.7.2010

DolivaSametově hebká pokožka, lesklé vlasy, ochrana citlivé pleti před sluncem. Nejlepším odborníkem na krásu je příroda. Má připravenu obrovskou zásobu hodnotných esencí krásy, mezi nimi skutečný, všestranný talent - olivový olej.
Teplé sluneční paprsky, měkké dešťové kapky, vlahý jarní vánek - zázračně vnímáte přírodu pokožkou. A příroda pokožce navíc prospívá. Příroda nabízí všechno, co pokožka potřebuje, aby zůstala mladou a krásnou. Jen musíte vědět, kde hledat.

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS