Arganový olej neboli marocké zlato

Napsáno 11.9.2013

Vyzkoušejte novou řadu s jedním z nejvzácnějších a nejdražších olejů na světě - bio arganovým olejem, který je často nazýván ,,marockým zlatem“. Tento olej je vysoce ceněný pro své kosmetické i výživové vlastnosti. Přípravky řady Arganový olej, od české přírodní kosmetiky RYOR, jsou kromě obsaženého arganové oleje navíc obohaceny o další významné aktivní látky jako například o kyselinu hyaluronovou, hedvábí či beta-glukan.

Kde se bere a proč je olej tak vzácný?

Arganový olej se lisuje z jader plodů stromu, který se nazývá Argánie trnitá. Tyto stromy se vyskytují pouze v jihozápadní části Maroka, jinde na světě se je zatím nepodařilo vypěstovat. Strom se dožívá až 200 let, ale plodit začíná až po 15 letech. To významně ovlivňuje produkci arganového oleje a navyšuje jeho cenu.

Arganový olej lisují berberské ženy z jader tradičními metodami, díky tomu jsou zachovány všechny přednosti arganového oleje.

Arganový olej, který je použit v přípravcích RYOR, byl dlouhodobě a speciálně testován z hlediska kva- lity. Jedná se   o 100 % bio přírodní olej lisovaný za studena a bez chemických úprav.

více


CC Ceutical krémy - nová generace pečující krásy

Napsáno 14.8.2013

CC ceutical all in one představuje komplexní péči o pleť v jednom malém flakonku. Řada CC (COMPLETE CARE, kompletní péče) je k dispozici pro všechny typu pleti. Přípravky FC CC ceutical all in one pomáhají skrýt drobné nedostatky pokožky, hydratují, odstraňují vrásky nebo sjednocují tón pleti. Pokožku dále chrání před škodlivými vlivy vnějšího prostředí a poskytují celodenní ochranu před škodlivými vlivy UV záření.

Jednou z hlavních příčin stárnutí pleti je nadměrné slunění. Vlivem nežádoucího UV záření totiž dochází k nevratnému poškození DNA v jádrech kožních buněk, které ovlivňuje tvorbu kolagenu a elastinu v kůži. Při každodenní péči o pleť je tedy nutné myslet také na ochranu proti slunečním paprskům. Vhodným řešením je CC ceutical denní krém s ochranným faktorem, který o pokožku pečuje, chráni ji a ještě nahradí make-up.

CC ceutical all in one - Biotechnology Complete Correction

  • dokonalá kombinace péče o pleť a make-upu
  • přípravky obsahují jedinečný komplex účinných látek na omlazení a bezchybné krytí

Všechny přípravky řady CC ceutical

  • zakrývají drobné nedostatky pokožky sjednocují tón pleti a pokožku rozzáří
  • odstraňují vrásky
  • hydratují
  • chrání pokožku před škodlivými vlivy vnějšího prostředí
  • poskytují celodenní ochranu před škodlivými vlivy UV záření

Používáním přípravků CC ceutical bude původně vybledlá pokožka vypadat zdravě, přirozeně a zářivě. Používání zároveň příznivě ovlivní i kvalitu pokožky a proto tyto přípravky patří do nejvyšší kategorie péče o pleť – cosmeceuticals.

více


Bezpečné slunění s Cannasolem

Napsáno 9.7.2013

Česká značka konopné kosmetiky Cannaderm uvedla na trh novou řadu přípravků na opalování. 4 NOVINKY řady cannasol splňují standardy pro certifikovanou přírodní kosmetiku CPK a garantují spolehlivou ochranu proti slunečním paprskům na bázi 100% přírodních minerálních UV filtrů, kterou ověřila nezávislá laboratoř podle norem COLIPA.

více


Marilou Bio - francouzská kosmetika za přijatelnou cenu...

Napsáno 31.3.2013

Francie - velmoc, která již po staletí udává směr ve světě módy. Ženy jsou tu elegantní a září z nich cosi svůdného. Není to však pouze elegantní módou, oslňují také svou pěstěnou pletí.

Ženy ve Francii se v žádném případě nezanedbávají, každodenní dokonalou péči o pleť i tělo berou jako čištění zubů, jako samozřejmost. Francouzky se také zajímají o to, co si kupují – v posledních letech se stále více žen obrací ke kosmetice přírodní. Když slyší slovo „paraben“ či „ minerální olej“, ježí se jim vlasy na hlavě! Dobře totiž vědí, že minerální olej je ROPA, která zapříčiňuje ucpávání pórů!

Nicméně kvalita přírodní kosmetiky v minulosti bývala na velmi špatné úrovni, make-upy nedržely, řasenky stékaly, mléka neodličovala. Dnes se představují přírodní kosmetické produkty stejné, mnohdy i mnohem lepší kvality, než přípravky průmyslové.

Přírodní kosmetika začíná dominovat, poptávka na trhu stále vzrůstá. V roce 2002 proto vznikl svaz – COSMEBIO, který se zabývá právě přírodní kosmetikou. Tento svaz zjišťuje zákazníkům, že produkty s ochrannou známkou COSMEBIO neobsahují žádné parabeny, parafíny ani jiné škodliviny.

více


Probiotické tampóny ellen® - ochrana proti vaginálním mykózám

Napsáno 17.3.2013

Vrátily jste se z dovolené a trápí vás vaginální mykóza? Chcete se tohoto nepříjemného onemocnění zbavit? Po vyléčení medikamenty dbejte na prevenci, vyzkoušejte probiotické tampony ellen® Probiotické tampóny ellen® mají dvojí účinek - absorbují menstruační krvácení a obnovují přirozenou poševní mikroflóru.

I když má žena své dny, s probiotickými tampóny se bude cítit příjemně a sebejistě. Můžete je ale používat i mimo menstruační dny.

Zdraví ženy je i otázkou zdravé vaginální mikroflóry, která obsahuje zdraví prospěšné bakterie zvané laktobacily - bakterie mléčného kvašení. Právě tyto bakterie chrání ženské tělo před vnějšími agresivními mikroorganizmy, které mohou být příčinou různých infekcí. Počet laktobacilů může být snižován např. užíváním antibiotik, tabákem, nadměrnou nebo nevhodnou intimní hygienou, hormonálními změnami, nadměrným stresem, nošením syntetického nebo těsného oblečení, koupáním v bazénech, pobytem v saunách, ale i nechráněným sexem.

Přední český odborník v oblasti léčby vaginálního diskomfortu doc. MUDr. Vít Unzeitig říká: „Nejméně dvě třetiny českých žen se někdy setkaly s poruchou obranyschopnosti pochvy. Výtok je kromě těhotenství nejčastější příčinou návštěvy gynekologa a statisíce žen ve fertilním věku trpí těmito potížemi opakovaně a dlouhodobě.“

více


DUOSKIN - dvě tváře jedné pokožky

Napsáno 7.1.2013

Tak jako se střídá den a noc, měla by se měnit i péče o naší pleť, vlasy a nehty. Již s prvním paprskem slunce nebo světla je naše kůže vystavena negativním vlivům oxidačního poškození UV zářením. A nejen to. Během dne se na exponovaných místech (dekolt, obličej, ruce) musí pokožka vypořádat s velkým množstvím smogu, všudypřítomnou náloží prachových částic, vlivem chemikálií, těžkých kovů a dalších pro člověka jasně agresivních látek a zdrojů volných radikálů. I když je kůže na tento útok dobře vybavena - je naším největším tělesným orgánem a kožní bariéra dokonale chrání náš organismus, nic není zadarmo. Udržení svěží, odpočaté pokožky plné života je proto nutné věnovat náležitou pozornost.

Brzy, po opakovaném namáhání i poměrně snadno, dochází k vyčerpání ochranných systémů kůže, poklesu lokální imunity, objevuje se nedostatek vitaminů, či jsou patrné trvalejší poškození stavby kůže. Třeba tím, že se hroutí struktura kolagenu, zatímco nový kolagen vzniká pomalu nebo je ho málo. Kůže se tím stává mnohem náchylnější k poškození. Ostatně to samé platí i pro vlasy anebo nehty.

více


Konopná kosmetika Annabis

Napsáno 23.12.2012

Jako novinka se v našem sortimentu objevila konopná kosmetika řady Annabis. V tomto článku bych rád uvedl základní informace o způsobech, jak může tato kosmetika přispět ke zlepšení řady zdravotních problémů.

Na začátku bych uvedl, že se jedná o tzv. technické konopí, což není totožné s konopím, které je zneužíváno k výrobě nelegálních drog, hašiše a marihuany. Samotné konopí, Cannabis sativa, se dělí na technické a netechnické. Technické konopí se od netechnického (konopí seté ) liší stavbou stonku, který je nevětvený, ale nejdůležitějším rozlišením je to, že technické konopí neobsahuje těměř žádné množství návykové látky, THC. Maximální obsah THC podle norem Evropské unie může být pouze maximálně 0,2%. proto jsou z tohoto hlediska přípravky obsahující technické konopí bezpečné a není třeba se obávat účinku psychoaktivních látek.

více


Energy - nový balzám na vlasy

Napsáno 20.11.2012

Máme kompletní řadu přípravků pro běžnou péči o vlasy!
Pentagram® šamponů Energy doplnil v listopadu nový Nutritive balsam na vlasy. Nutritive balsam je vhodné kombinovat se všemi Energy šampony (lze jej ale použít i po běžném šamponu), obzvláště na suché, barvené nebo jinak namáhané vlasy, které potřebují zregenerovat. Po aplikaci Nutritive balsamu se vlasy velice dobře rozčesávají, nemají snahu se zacuchávat a jsou hedvábně lesklé.

více


Atopici, nebojte se zimy. Máme nové řešení pro lidi s ekzémem!

Napsáno 2.11.2012

Nastává zima - jedno z nejhorších období pro lidi s atopickým ekzémem. Zarudlá pokožka praská a svědí čím dál víc. Nezbývá Vám, než kortikoidy bojovat s tímto onemocněním, které se stejně po čase znovu vrátí. U řady lidí se ekzém zhoršuje v zimním období. Ne vždy to lze přesně vysvětlit, ale jistě se na tom podílí to, že vlivem nízké teploty je v tomto období pokožka sušší. Z toho důvodu je tedy potřeba v zimě zvýšit frekvenci promazávání a sáhnout spíše po krémech mastnějších a hutnějších.

Dost často se také stává, že člověk ne vždycky dobře odhadne svoje oblečení, obleče se tepleji, než je třeba, dochází k pocení a tím i ke zhoršení ekzému. Obzvláště děti se často vracejí z hor se zhoršením proto, že mají hodně teplou kombinézu nebo oblečení a velmi intenzivně lyžují či sáňkují. Doporučuje se tedy spíše více tenčích vrstev oblečení, které se dají v případě potřeby svléknout, než jedna, velmi teplá bunda či kabát.

Průběh atopického ekzému také velmi často zhoršuje kontakt s chlupatými rukavicemi, šálou či čepicí, které postiženou kůži dráždí a odírají. I tyto součásti garderoby by měly být z hladkého, prodyšného materiálu tak, aby se v nich ruce, krk, ani hlava nepotily. Nejlepší jsou přírodní materiály, jako je bavlna. Teplé zimní rukavice s vlasem na rubové straně lze také hladkou bavlnou podšít, takže je pak jejich nošení bezproblémové. I zde ale platí, že ani ruce by se neměly zpotit nebo zapařit.

více


Copyright 2010. Mapa webu | XHTML | CSS